ovishow prezinta stiri mondene,stiri pe surse,ovishow prezinta noutati din mediul online 24/24

Simona Halep da lovitura MELBOURNE (Australia) si salveaza trei puncte de meci)

Melbourne, Australia - Top-clasat Simona Halep a salvat trei puncte de meci și în cele din urmă a finalizat un 4-6, 6-4, 15-13 victorie după 3 ore, 45 de minute maraton împotriva americaca Lauren Davis.
Simona Halep  melbourne
Simona Halep  melbourne

Pentr-u a ajunge la a patra rundă de australian Open.scrie stiri sportive ovishow,intr-un comunicat de presa straina. foxNews
Simona Halep da lovitura MELBOURNE

Halep a salvat trei puncte de meci în timp ce deservesc în joc 22 al treilea set de la 0-40, iar Davis a salvat cinci puncte de pauză în jocul următor pentru a menține în viață concurs.

Al treilea set a durat 2 ore și 22 de minute și, după ce pierdem trei șanse anterioare de a servi chibritul, Halep convertit la primul ei punct de meci, atunci când Davis a lovit un forehand larg.

„Categoric a fost un meci foarte dur, atât de mult timp“, a declarat Halep, care a ajuns de două ori în finala de la Open-ul francez, dar nu a câștigat niciodată un simplu titlu de Grand Slam.
Halep isi face cruce

Simona Halep vs Lauren Davis

„N-am jucat de-al treilea set atât de mult timp, așa că sunt foarte fericita ca am putut sta și câștiga.